Naše produkty v těhotenství

Co užívat v těhotenství? Mohu užívat produkt Multi Star, i když je na něm napsáno: „Nevhodné pro těhotné a kojící ženy“?

Každý si je určitě vědom toho, že v těhotenství je organismus matky oslaben, neboť „nový život má přednost před starým“, a tak dítě získává z těla matky všechny potřebné mikroživiny. Právě na úkor jejího organismu.

Nyní k otázce: „Co užívat v těhotenství“. Je pravdou, že některé produkty, ač je na nich napsáno: „Nevhodné pro těhotné ženy“, mohou přesto těhotné i kojící matky užívat. Musím ovšem zdůraznit, že se jedná o produkty pouze doplňující mikroživiny, které by měly být přirozenou součástí stravy. Dále bych k těmto živinám určitě doporučil kyselinu listovou, kterou by měl předepsat i sám ošetřující lékař. Jinak samozřejmě žádné byliny, bylinné čaje, ani bylinné produkty v době těhotenství neužívejte. Pokud nejsou tedy žádné potíže, mělo by výše uvedené doporučení stačit na alespoň částečné pokrytí zvýšené potřeby těhotné ženy, aby se předešlo pozdějším komplikacím a nepříjemným stavům, jako je zvýšená kazivost a rozpad zubů, únavy, slabosti, vypadávání vlasů apod.

Už z výše uvedeného vyplývá, co může těhotná žena z našich produktů užívat: Multi Star a Folic Acid. Zbytek je nutno zabezpečit zdravou stravou, zejména bych doporučil mořské ryby (esenciální mastné kyseliny) pro správný vývoj plodu a jeho mozku. Zdravá strava je úplným základem po celou dobu těhotenství.

Produkt Multi Star užívejte v dávce 0–0–1 víčko před spaním. Jedná se o směs velmi důležitých látek, které ze stravy zcela jistě nedoplníte, ale měla byste je ve stravě alespoň v malých dávkách mít. Jsou to zejména stopové prvky, jichž je potřeba sice nepatrné množství, ale široký rozsah.

Produktu Folic Acid postačí jedna tableta denně, třeba ráno. Folic Acid (kyselina listová) je vitamin řady B nutný pro obnovu a růst buněk. Zejména rychle rostoucí tkáně, jako např. plodu, nebo červených krvinek a imunitních buněk. Potřeba kyseliny listové se tak výrazně zvyšuje právě v období těhotenství, proto je přímo nutné, aby ji ženy v období těhotenství užívaly. Snižuje se tak pravděpodobnost poškození plodu. Kyselina listová je rovněž nutná pro zabránění růstu hladiny homocysteinu (aminokyselinový vedlejší produkt v krvi). Zvýšená hladina homocysteinu je rizikovým faktorem pro srdeční choroby, periferní cévní chorobu a chorobu koronárních tepen, což napovídá, že tato látka může mít ochranné účinky nejen na stav cév, ale i na předcházení chorob jako jsou rakovina tračníku, tlustého střeva, vředové kolitidy. Studie prokázaly i snížení abnormálního růstu buněk. Kyselina listová je také nezbytná pro tvorbu červeného krevního barviva – hemoglobinu, a tak zabraňuje vzniku chudokrevnosti a leukémie.

Zdeněk Říha

Aktuality

31.01.2014
Začínáme spolupracovat s internetovým obchodem dentalnipotreby.cz. Všechny jeho produkty vřele doporučujeme.